Hakkında

Ateş Evren Aydınel

Hikayenin başlangıcında; 15 yaşında tek renkli bir bilgisayarda hesap makinesi programı yazar.

Hikayenin sonlarında; 9 banka ortaklığında kurulan büyük ve saygın bir finans kurumunun dijital kanallarını 4 sene boyunca yönetir.

Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve muhtelif özel eğitim kurumlarında konuk olarak pazarlama ve strateji üzerine birçok eğitim verir. Birçok gence ve sektör çalışanına yardımcı olur.

Dev firmalar, dev projeler ve dev zihinler ile geçirdiği zamanın değerini çok iyi bilir. Ama dışarıdan küçük görünen firmaların dev hedeflerinin parçası olmaktan da gurur duyar.

Ürün ve hizmetlerinizin kullanıcı deneyimini tasarlamak ve geliştirmek amacıyla Ateş Experience Design firmasını (laboratuvarını) kurar.

Daha fazla müşteriniz olsun ve müşterileriniz daha mutlu olsun istiyorsanız mutlaka aşağıdaki iletişim formunu doldurun.

Emboli

2011 yılı Aralık ayında sorunsuz bir şekilde yattığım yatağımdan kalkamadım. 17 saat hastanede komada yattıktan sonra uyanabildim. Beyin embolisi olduğum anlaşıldı. Yani bir kan pıhtısı beynimdeki bir bölgeye (talamus) yapışmıştı ve bir çeşit felç geçirmiştim. Ölme veya felç olma olasılığım çok yüksekti ancak olmadı.

O dönemde beyin fonksiyonlarım karışık çalışıyordu. Tat alamıyordum. Dengem bozulmuştu, sürekli sağa sola çarpıyordum. Gözlerim kayıyordu ve baktığım şeyler dönüyordu.

Hafızamı kısmen kaybetmiştim. Görüştüğüm kişileri, çatal bıçak gibi bazı basit şeylerin isimlerini hatırlamıyordum. Şifrelerimi hatırlamıyordum. Hatırlasam bile el koordinasyonum bozuk olduğu için klavyede bunları yazamıyordum.

Şiddetli sorunlar ilk 4 ay içinde geçmişti. Neredeyse tamamen iyileşmem ise 2 sene kadar aldı.

İşte beyni ve içindeki mekanizmaları merak etme yolculuğum bu şekilde başladı. Yaşadığım şeyin travmatik bir konu olduğu doğru ama ne hikmetse bu olayı kendini geliştirme fırsatı olarak görerek bütün algılarımı hiç olmadığı kadar açtım. İnsanları, olayları, sebep sonuç ilişkilerini hayat amacım gibi inceledim.

Öğrendiklerimi işime de yansıttım. Güvenin bana hepsi çok işime yaradılar. Şimdi de bilgi ve tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum. Bazılarınız müşterilerinin düşüncelerini çözebilmek ve onlara iyi bir deneyim yaşatmak için bunları inceleyecekler. Bazılarınız da kendilerini sorgulamak için…